Galkova hanba

Autor: Roman Laml | 5.9.2011 o 21:09 | (upravené 5.9.2011 o 21:19) Karma článku: 16,08 | Prečítané:  4262x

Spätné zdanenie príspevkov na bývanie vojakov je okrem iného hanbou pre ministra Galka.  Minister  totiž nevysvetlil, ako je možné že rezort o zmene nevedel,  ale len upokojuje vojakov, že pôjde len o postupné zrážky dlžnej sumy. Snaha o bagatelizáciu problému je zrejmá a taktiež je zrejmá neochota pozrieť sa na problém s takou zodpovednosťou, ktorú Galko neustále prezentuje.

To, že došlo k zmene v zákone nie je problémom nevšímavej účtovníčky, ale problém ministerstva. Každý zákon prechádza pripomienkovým konaním a malo by byť veľmi jednoduché overiť si, kto z ministerstva zákon pripomienkoval a aké pripomienky k zákonu vzniesol. To isté sa týka aj jeho nadriadených a samozrejme aj šéfa finančnej sekcie, ktorí pripomienky schvalovali. Podobne to platí aj po prijatí zákona a jeho implementácie do praxe. Jednoducho povedané, je to o nezodpovednosti a neschopnosti podriadených ministra.

Taktiež je veľmi málo pravdepodobné, že ministerstvo financií túto zmenu urobilo náhodne. Snaha eliminovať „výhody" vojakov je zrejmá a je taktiež veľmi zlou vizitkou ministerstva obrany, že v rámci neformálnych vzťahov nezískalo od svojich kolegov z financií informáciu o tom, čo sa chystá.

Samozrejme ale nie možné vylúčiť možnosť, že sa o všetkom vedelo, ale v rámci súčasného fungovania rezortu sa problém začal „riešiť", až keď nastal bod zlomu. V každom smere je tento prípad zlou vizitkou fungovania ministerstva a rovnako aj prístup ministra nie je v súlade s jeho slovami o náročnosti, zodpovednosti a podobne. Pokiaľ minister Galko nie je ochotný riešiť problém ako osobné zlyhanie zodpovedných, počnúc šéfom finančnej sekcie, je to výrazom aj jeho osobnej schopnosti.

Vyjadrenie ministra o uskromňovaní, ktoré v tejto súvislosti uviedol, bolo chrapúnske a voči vojakom urážlivé. Škoda že na to nemyslel pri nedávnom odmeňovaní svojich blízkych spolupracovníkov a možno aj tých, ktorí za toto zlyhanie nesú zodpovednosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?