Ešte raz Galko...

Autor: Roman Laml | 12.9.2011 o 21:36 | (upravené 13.9.2011 o 0:21) Karma článku: 4,16 | Prečítané:  578x

Keď už som sa pustil do písaní o dodatočnom zdaňovaní príspevkov na bývaní, je poctivé dodať aj nasledovné. Na internetovej stránke ministerstva obrany uverejnené vyjadrenie ministra k tomu to problému a jeho ospravedlnenie vojakom je krokom, ktorý bolo potrebné urobiť.

Je samozrejme možné diskutovať o tom, či je možné a potrebné hľadať zodpovedných a do akej miery a ako by  mala byť riešená osobná zodpovednosť za toto zlyhanie. Aj na toto sa minister v svojom vyjadrení pokúša dávať odpoveď, ktorá si myslím nie je celkom presvedčivá.

Najdôležitejšie ale je priznanie si chyby a ospravedlnenie sa vojakom. Samozrejme viem, že pre veľa ľudí tento krok znamená asi toľko ako pochvala pred naštartovanou V3S. Osobne si myslím, že je to viac. Ako z vyhlásenia vyplýva, je reakciou na nespokojnosť medzi vojakmi. Podobné situácie bývali v minulosti väčšinou ignorované a niekedy sa objavilo nič hovoriace tlačové vyhlásenie. To že minister reagoval takouto osobnou formou, je ukážkou schopnosti sebareflexie, čo u politika rozhodne nie je málo. Taktiež ospravedlnenie sa vojakom je možno aj slovenským historickým unikátom. Možno sa mýlim, ale nepamätám si ministra obrany, ktorý by sa niekedy vojakom za niečo verejne ospravedlnil...a bolo za čo.

Každý človek robí chyby. A keď už sa stali, je dobré sa pokúsiť s nimi čestne vyrovnať. Minister Galko pozitívne prekvapil, len škoda že tá reakcia nebola skôr.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy skúsili už všetko, dovážajú zamestnancov z Rumunska či Ukrajiny

Zúfalé firmy hľadajú nových zamestnancov v cudzine.

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

DOMOV

Smer sa poistí politikou pre robotníkov, kritiku počúvať nechce

Programová konferencia naznačila, že pozícia Kaliňáka v strane slabne.


Už ste čítali?